Pogoda jutro Pogoda Poznań
71
O co biega?
TEATR
Sobota 7 grudnia 2019 g. 17:00
Bilety: 129,00 zł
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
grudzień
pnwtśrczptsond
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

„O co biega?“ to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy!
9-osobowa obsada aktorska!
Spektakl warszawskiego Teatru Capitol w Poznaniu!

Spokojne angielskie miasteczko. Dom pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym. Gdy podczas nieobecności pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość – kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń.

Niewinne plany na wieczór, znudzonej małomiasteczkowym życiem Penelopy z dawno niewidzianym znajomym, zamieniają się w niekończący się zabawę w chowanego, przebieranki i zgadywankę kto jest kim. W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel. Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, spita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora – oto uczestnicy tego galimatiasu!

Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich? Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.

- obsada (wymiennie):

Penelopa: Anna CZARTORYSKA-NIEMCZYCKA / Aleksandra DOMAŃSKA
Wielebny Humphrey: Maciej DAMIĘCKI / Piotr ZELT
Panna Skillon: Olga BOŃCZYK / Viola ARLAK
Lionel Toop: Marek KALISZUK / Dariusz WIETESKA
Ida: Katarzyna PTASIŃSKA / Delfina WILKOŃSKA
Clive: Stefan PAWŁOWSKI / Michał ROLNICKI
Niemiec: Piotr ZELT / Wojciech MAJCHRZAK
Biskup Laxu: Marcin TROŃSKI / Tomasz GĘSIKOWSKI
Sierżant Towers: Piotr MIAZGA / Rafał SZAŁAJKO

• zobacz więcej informacji o Apollo
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail